معمولاً قیمت این محصولات نیز به نسبت طراحی متفاوت آنها بالا است و باید هزینه طراحی متفاوت آنها را نیز بپردازید. آبریز این نوع شیرها ارتفاع بیشتری نسبت به دیگر شیرآلات دارند. دلیل ارتفاع بیشتر این نوع شیرها سهولت در شست و شوی ظروف بزرگ است. باید ظروف بزرگ به راحتی زیر شیر آشپزخانه جای بگیرد. شیر ظرفشویی آریا برای شستشوی قابلمه ها ، ظروف بزرگ و اطراف سینک بسیار مناسب است. با کشیدن سردوش، شلنگ به صورت فنری از شیر جدا شده و می توانید کار خود را به سادگی انجام دهید. معمولاً تولیدکنندگان داخلی و خارجی از طرح ها و الگوهای متنوع و فانتزی برای جلب توجه مشتری استفاده می کنند. برای این دستگاه از ترکیب فلز و پلاستیک نیز استفاده می شود و معمولاً با رنگ سفید و مشکی ساخته شده و قابل ست شدن با بقیه وسایل سرویس بهداشتی می باشد. و برند و مدل دستگاه تأثیر مستقیم بر قیمت آن دارد. در بین شیرآلات ساختمانی نیز یکی دیگر از برندهای محبوبی که در بازارهای داخلی و خارجی طرفداران بسیاری دارد و از بهترین مارکهای شیرآلات خارجی است، برند امریکن استاندارد است. نوع آلیاژ آن شمش برنج استاندارد است که کمتر از 2.5 درصد سرب دارد.

تعویض شیر مخلوط هم با وجود داشتن لنگی آسانتر است و فواصل غیر استاندارد را همپوشانی میکند. معمولاً این شلنگ در بدنه خود شیر تعبیه می شود. از فاکتورهای مهم دیگر در مقایسه قیمت، جنس بدنه و نوع روکش آبکاری شیر است همچنین برند سازنده، مرجع عرضه کننده معتبر، ضمانت نامه و خدمات پس از فروش از جمله این موارد است. آبکاری شیرآلات قهرمان در دو طیف کروم و طلایی عرضه می شود در آبکاری طلایی برخی مدلها به صورت آبکاری مات(ضد لک) عرضه می گردند. در گذشته شیرآلات ساده با تنوع کمتر در بازار محصولات آشپزخانه به چشم می خوردند اما امروزه شیرآلات بسیار متنوعی در بازار عرضه ی شیرآلات ساختمانی وجود دارند که در چهار نوع واشری، پدالی، اهرمی و چشمی متنوع اند و دارای آبکاری های متنوعی به رنگ های سیلور،گلد و سفید یا مشکی وجود دارند که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. نباید فراموش کرد برای تغییر شیرآلات خانه باید به چندین مورد ازجمله دکور قالب فضا، رنگ کاشی و سرامیک و بودجه فکر کرد و سپس تصمیم گرفت. تنها بخش مورد نیاز کاربر یعنی پنل تنظیم دمای آب و یا دستگیره باز و بسته کردن جریان آب بر روی دیوار و در دسترس کاربران قرار می گیرد.

به کمک این شلنگ بلند میتوانید جریان آب را به هر سمتی ببرید و تمام سطوح را تمیز کنید. از مزایای آن می توان به این اشاره کرد که هر کدام از دستگیرههای این نوع شیرها به آب گرم و آب سرد اختصاص دارند و تنظیم دمای و جریان آب در آنها راحتتر است. به این صورت که زیبایی این بخش ها برای هر فرد اهمیت زیادی دارد. البته اگر شما تجربه استفاده از شیرآلات خاصی را دارید و آن را باکیفیت می پندارید، در به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود در بخش نظرات درنگ نکنید. از این رو بهتر است از محصول باکیفیتی استفاده شود. شیرآلات با روکش استیل اگر از نوع ضد زنگ باشد، مقاوم و تاحدودی بادوام هستند، همچنین لکههای آب را کمتر بر روی خود نشان میدهند. به محض اینکه دست شما مقابل سنسور این شیرها قرار گیرد، جریان آب باز می شود. شیرآلات هوشمند به جای دستگیره دارای سنسور هستند. این نوع شیرها تا چند سال پیش رایج ترین نوع شیرآلات محسوب می شدند اما رفته رفته جای خود را به نوع تک دستگیره دادند. در این مطلب تفاوتهای شیرآلات ایرانی و خارجی را با همدیگر مرور کردیم و به چالش های پیش روی تولیدکنندههای داخلی نگاهی اجمالی انداختیم. 

لینک خرید از سایت ایران فراز:

https://arianfarazparsam.com/شیرآلات-بهداشتی-و-ساختمانی/

سرب خشک معمولاً در شیرهای آشپزخانه کمتر استفاده می شود چون امکان سرایت سرب به داخل آب به مرور زمان وجود دارد. شیرآلات دو دستگیره دارای دو دستگیره جداگانه برای آب سرد و گرم هستند و بیشتر در آشپزخانه استفاده می شوند. با حرکت اهرم نیز به سمت راست و چپ میزان آب گرم و سرد تغییر می کند. نشان های سرد و گرم نیز بر روی اهرم یا همان دسته درج گردیده و به راحتی قابل روئیت است. خلاصه آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی از مهمترین مکان هایی هستند که انواع آبجکت های شیرآلات در این فضاها ابراز وجود کردند. امکانات جانبی و متفاوتی نیز در برخی از انواع پیشرفته این شیرها مانند موسیقی، بخار و تولید کف یافت می شود. در برخی محصولات به همراه شیر توالت، شلنگ آن نیز عرضه می شود. سوپاپ تغییر حالت نیز بسته به نوع شیر متفاوت خواهد بود. شیرآلات حمام دارای ۲ حالت متفاوت دوش و وان هستند. تنها دستگیره این شیرآلات دارای 3 حالت مختلف است. شیرآلات روشویی جزء محصولاتی هستند که استفاده زیادی در منزل دارند. آنچه در منزل استفاده می شود به ۴ نوع اصلی تقسیم می شود. میتوانید این محصول را در رنگ کروم خریداری نمایید.