x تبلیغات
مجله اینترنتی چراغ سبز

سرعت رشد سرطان در ایران بالاست

 در نشست کمیته بیماری‌های غیر واگیر، افزود: سالانه نزدیک به ۵۱ هزار مرگ ناشی از سرطان در کشور داریم.

وی با اشاره به اینکه احتمال بهبودی بیماران مبتلا به سرطان در ایران و جهان نزدیک به ۵۰ درصد است، تصریح کرد: اما متأسفانه سرعت رشد بیماری در ایران نسبت به دیگر نقاط جهان بیشتر است. پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۴۰ نزدیک به ۱۱۵ درصد در تعداد کل بیماران رشد داشته باشیم.

استوار ادامه داد: از آنجایی که سرطان پرهزینه‌ترین بیماری است بنابراین توسعه برنامه‌های پیشگیری و کنترل آن در کشور بسیار با اهمیت است که در غیر این صورت شاهد افزایش هزینه‌هایی می‌شویم که قادر به مدیریت آنها نخواهیم بود.

مدیرکل دفتر بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت از تدوین اهداف برنامه ملی مدیریت سرطان خبر داد و عنوان کرد: ما بهترین و با کیفیت‌ترین نظام ثبت سرطان را در منطقه داریم.

وی به اشاره به طراحی سامانه سیما. اشاره و مطرح کرد: در این سامانه اطلاعات از بخش‌های مختلف جمع آوری شده و در اختیار مدیران و سیاستگزاران قرار خواهد گرفت؛ در ابتدای شیوع کرونا دستورالعمل پیشگیری و مراقبت کرونا برای بیماران مبتلا به سرطان تهیه و ابلاغ شد.

سیستم مدیریت ISO 9001:2015 را بهتر بشناسید

 ایزو 9001:2015 سیستم مدیریت کیفیت نام دارد و هدف آن مدیریت کیفیت در تمامی فرآیندهای سازمان است. این بدین معنی نیست که اگر سازمانی این سیستم را پیاده سازی کند، کیفیت خدمات وی الزاماً درجهA خواهد بود بلکه به این معناست که آن سازمان کیفیت خدمات و تولیدات خود را در بهترین حالت حفظ نماید.

در کشور ما پیاده سازی چنین استانداردهایی صرفاً در میان صنایع خاصی مانند صنایع غذایی، خودرویی و یا پزشکی رایج است اما در میان صنایع فناوری اطلاعات و نرم افزار، آن طور که باید به این الزامات پرداخته نشده.

در این مقاله به 10 مورد از مزایای پیاده سازی این استاندارد در شرکت های نرم افزاری و دارای زیرساخت فناوری اطلاعات اشاره شده است:

1- خدماتی بودن این صنعت و جایگاه ویژه مشتریان:

 

سازمان های فناوری اطلاعات عمدتاً خدماتی بوده و در راستای رفع نیازهای مشتریان تلاش می کنند. در اینگونه کسب و کارها مشتری، محور اصلی می باشد و تنها راه حفظ و بقای سازمان، جلب رضایت مشتریان و توجه ویژه به شناسایی نیازهای آشکار و نهان آنان است.

 

2- پیچیدگی فرآیندی کسب و کارهای خدماتی:

همچنین در شرکت های خدماتی به دلیل ازدیاد فرآیندها و روال های کاری نیاز به یک سیستم مدیریت کیفیت وجود دارد تا این اطمینان حاصل شود که فرآیندهای جاری می توانند به بهترین وجه باعث کارایی و اثربخشی بهتر سازمان شوند.

3- همسویی طراحی و توسعه محصولات نرم افزاری با استاندارد ایزو 9001:2015 :

استاندارد ایزو 9001:2015 بر مبنای چرخه دمینگ PDCA مدل بهبود کسب و کار تدوین شده است و در آن تمامی مراحل تضمین کیفیت نرم افزار شامل برنامه ریزی، تعیین ورودی های طراحی، تعیین خروجی ها، بازنگری ها، تصدیق و صحه گذاری و کنترل تغییرات طراحی، دیده شده و الزاماتی برای بهینگی آن ها تعیین شده است.

4- اهمیت رویکرد مبتنی بر ریسک برای شناسایی ومقابله با تهدیدات عمده حوزه فناوری اطلاعات:

در این حوزه خطرات و ریسک های متعددی وجود دارد مانند ریسک های امنیتی و محرمانگی اطلاعات، ریسک های مربوط به ناکارآمد بودن فناوری یا ابزارهای مورد استفاده مانند تجهیزات سخت افزاری، ریسک های ناشی از عدم تخمین درست زمان و هزینه، ریسک های ناشی از مسائل قانونی، تغییرات سریع فناوری، محیط و رقبا و یا ریسک کمبود نیروی انسانی متخصص و ... که یک شرکت فعال در این حوزه باید بتواند آنها را شناسایی نموده و با شناسایی فرصت ها و منابع در دسترس خود آن ها را شکست دهد.

منبع: آموت

اتحادیه اروپا تایید واکسن مدرنا را به تاخیر انداخت

 این سازمان مذاکرات درباره تایید دومین واکسن برای ورود به اتحادیه اروپا را از روز چهارشنبه از سر می گیرد. با وجود آغاز کمپین واکسیناسیون با واکسن فایزر در ۲۷ دسامبر ، پیشرفت اتحادیه اروپا بسیار کندتر از ایالات متحده، انگلیس یا اسرائیل بوده است.

کمیسیون اروپا قبلاً در برابر انتقادات از روند آهسته تایید واکسن ها اعلام کرد: بدیهی است که چنین تلاش پیچیده‌ای همیشه مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

واکسن فایزر – تولید شده در آلمان – تنها واکسنی است که در حال حاضر مجاز به استفاده در اتحادیه اروپاست. ایالات متحده از این واکسن در کنار واکسن مدرنا استفاده می کند و انگلیس از روز دوشنبه شروع به استفاده از یکی از غول های دارویی انگلستان آسترازنکا کرد.

از بین بردن جوش برای همیشه

 اشکال در عملکرد غدد چربی پوست سبب شکل گیری جوش و آکنه می‌شود که یکی از ناراحت‌کننده‌ترین مشکلات پوستی به شمار می‌آیند. جوش‌های خجالت آور سرسیاه و قرمز رنگ علاوه براینکه زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می‌دهند کار آرایش و گریم را هم دشوار می‌کنند.

بیشتر افراد در نوجوانی با جوش و آکنه سروکار دارند اما در مواردی افراد بزرگسال و میانسال هم با این مشکل مواجه می‌شوند.

از بین بردن جوش برای همیشه یک آرمان است که تحقق آن دور از ذهن نیست، فقط کافی است اصول تغذیه سالم، نوشیدن به اندازه آب و رعایت نکات بهداشتی را جدی بگیرید.

نکته دیگری که حتما باید مد نظر قرار دهید این است که صورت یکی از حساس‌ترین و لطیف‌ترین مناطق پوست است به همین دلیل راهکارهایی که برای تقویت و بهبود آن بکار می‌برید باید تحت نظر کارشناسان و متخصصان انجام شود در غیر اینصورت ممکن است به بافت صورت آسیب وارد شود.

گاهی حساسیت به مواد غذایی و انواع دارو‌ها هم ممکن است باعث شکل گیری جوش روی سطح پوست شوند، جوش‌های ناشی از حساسیت معمولا کوچک‌تر از سایر جوش‌ها هستند و سطح آن‌ها قرمز زنگ است.

التهاب در سطح پوست و جوش زدن با خارج محل جوش می‌تواند از نشانه‌های حساسیت پوستی باشد، برای درمان حساسیت حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

آکنه چیست و چه فرقی با جوش دارد؟

آکنه از بیماری‌های شایع در نوجوانان است که با بروز جوش در ناحیه صورت، پشت و سینه نمایان می‌شود. آکنه ممکن است به شکل کورک، جوش‌های نوک تیز و چربی زیاد نمایان شود. بر خلاف آکنه، جوش سن خاصی ندارد و عوامل مختلفی از حساسیت تا بیماری‌های مختلف می‌تواند باعث شکل گیری این عارضه شود.

تغذیه، آلودگی محیط، استرس، بیماری، وراثت و شغل ممکن است در بروز آکنه تاثیر داشته باشد. لوازم آرایشی تقلبی و بی‌کیفیت یکی دیگر از عواملی است که ممکن است باعث بروز آکنه و شدت گرفتن آن شود.

سالن لی لی به این امر واقف است و می‌کوشد برای رفع آکنه پوستی بهترین راهکارهای موجود را در اختیار شما بگذارد.

در پیش گرفتن یک سبک زندگی سالم، پاکسازی تخصصی پوست و استفاده از ماسک‌های نرم کننده، پاک کننده‌ها و باز کردن منافذ پوست می‌تواند به رفع آکنه کمک کند.

سالن‌های آرایشی سهم مهمی در برطرف کردن جوش و جای آن ایفا می‌کنند. امروز تخصص آرایشگاه‌ها در سطح مطلوبی افزایش پیدا کرده و با گریم تخصصی می‌توان جای جوش‌ها را محو کرد.

اندونزی عادی سازی روابط با تل آویو را تکذیب کرد

 وزارت امور خارجه اندونزی روز سه شنبه این موضوع را که این کشور در صدد عادی سازی روابط با اسرائیل است، تکذیب کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اندونزی گفت: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای برقراری رابطه با اسرائیل وجود ندارد.

«تیوکو فایز سیا» افزود: ما به قانون اساسی برای حمایت از فلسطینی ها و آزادی آنان از اشغال پایبندیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه اندونزی با ابراز تعجب از گزارش رسانه‌های صهیونیستی درباره برقراری رابطه میان اندونزی و رژیم صهیونیستی گفت: هیچ یک از مقام های ما با اسرائیلی‌ها مذاکره‌ای نداشته‌اند.

روزنامه عبری «جروزالیم پست» روز دوشنبه به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: شاید عمان و اندونزی دولت های بعدی باشند که در هفته های آینده با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار خواهند کرد.

امارات و بحرین در ماههای گذشته با میانجیگری آمریکا و تمکین از درخواست واشنگتن، با پشت کردن به آرمان فلسطین روابط خود را با رژیم صهیونیستی برقرار کردند. در پی این دو کشور سودان نیز به بهانه خروج از لیست کشورهای حامی تروریسم آمریکا، به صف کشورهای سازشکار پیوست و با تل آویو روابط عادی برقرار نمود. آخرین کشوری که با وعده‌های واشنگتن حاضر به عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی شده مغرب است که این اقدام دولت رباط با موجی از مخالفت در داخل این کشور روبه رو شده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین: قدس خط قرمز ماست

 نبیل ابو ردینه سخنگوی رییس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: هجوم برنامه ریزی به شهر اشغالی قدس از جمله گسترش شهرک سازی ها، جداسازی شهر قدیمی قدس و حومه آن از دیگر اراضی فلسطین با هدف ایجاد شرایطی است که تشکیل دو کشور و حاکمیت فلسطین را امری محال می سازد.

وی گفت: اسرائیل به عنوان بخش جدایی ناپذیر از اقدامات یکجانبه خود، نزدیک به ۳۰ خانوار فلسطینی ساکن قدس شرقی را به ویژه در منطقه بطن الهوی در سلوان و شیخ الجراح هدف قرار داده است و در نظر دارد آنان را به نفع گروه های راستگری صهیونیستی از خانه هایشان بیرون کند.

ابو ردینه افزود: این اقدام آواره شدن ده ها تن از جمله شماری زن، کودک و افراد سالخورده را در پی خواهد داشت. اقدام مزبور مداخله فوری جامعه جهانی و اتخاذ تدابیر ملموس و فوری برای بازداشتن اسرائیل و محاکمه آن و نیز توقف قانون شکنی ها و ملزم کردن این رژیم به رعایت حقوق بین الملل و قطعنامه های سازمان ملل به ویژه قطعنامه شماره ۲۳۳۴ شورای امنیت را می طلبد.

مقام فلسطینی همچنین گفت: اسرائیل به تشدید اقدامات غیرقانونی و تغییر عوامل جغرافیایی و جمعیتی شهر قدس و پاک کردن هویت و فرهنگ عربی آن از طریق طرح های شهرک سازی و زیر ساخت های مرتبط با آن از جمله، ایجاد راه ها و تونل ها ادامه می دهد.

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد